Spotkanie z prof. Jerrym Rootem odbyło się w Radości 5 czerwca 2018 r. i była pierwszą wizytą prof. Roota w Warszawie.

W czasie dwóch sesji nasz gość dzielił się głębokimi przemyśleniami dotyczącymi zrozumienia siebie z Bożej perspektywy oraz budowaniu relacji w rodzinach i w Kościele w oparciu o szczerość i pokorę. Podkreślił znaczenie znalezienia i zrozumienia swojej tożsamości w Chrystusie jako remedium na głębokie zranienia z przeszłości. Stwierdził, że wiele relacji w Kościołach i rodzinach jest wykręcone z powodu braku szczerości i niechęci wielu chrześcijan do zmierzenia się z trudnymi sytuacjami z przeszłości z perspektywy tożsamości, którą chrześcijanie mają w Chrystusie.

Jerry Root jest doświadczonym liderem i wykładowcą specjalizującym się w tematyce duchowej formacji, przywództwie i uczniostwie. Jest znany z tego, że potrafi łączyć głęboką refleksję teologiczną z praktyką. Fascynat i znawca literatury C.S. Lewisa. Jest jednym z dyrektorów Instytutu Ewangelizacji Strategicznej w Centrum Billy’ego Grahama w Wheaton College (USA), gdzie również prowadzi wykłady z zakresu formacji duchowej i przywództwa. Miał okazję prowadzić gościnne wykłady w 31 krajach na 3 kontynentach. Służył jako pastor w 3 różnych kościołach.

Przebieg warsztatów

Bez poznania siebie, nie można poznać Boga – Jan Kalwin

Na ile znasz samego siebie jako lider i przywódca? Jaki to ma wpływ na twoją relację z Bogiem? W jaki sposób skutecznie budować więzi z innymi w oparciu o duchowe zasoby? Na te i inne pytania odpowie 5 czerwca Jerry Root w czasie warsztatu zatytułowanego: „Przywództwo i formacja duchowa”.

10:00 – 11:30 – Zrozumienie siebie jako podstawa budowania szczerej wspólnoty

11.30 – 12.00 – Przerwa kawowa

12:00 – 13:30 – Relacje oparte na autentyczności i pokorze

Miejsce i koszty

Konferencja odbędzie się 5 czerwca w Ośrodku KChB w Warszawie Radości. Koszt konferencji to 25 zł.

Wszelkie ewentualne inne opcje udziału (np. noclegi czy posiłki) możliwe jedynie po bezpośrednim uzgodnieniu z Biurem Ośrodka Radość.