Warsztat I - Od czego zacząć? czyli jak się przygotować i jak wybrać uczniów? (N. Berry, A. Bajeński)

Stare irlandzkie powiedzenie brzmi "dobry początek to połowa sukcesu". Dotyczy to wielu aspektów życia, równiez w uczniostwie dobry start to połowa sukcesu.

Kilka zdań od Andrzeja:
Przedmiotem prezentacji i wspólnej warsztatowej "obróbki" będą płynące z wiedzy ekspertów i praktyków zasady oraz zdobywane przez lata własne doświadczenia na temat najlepszych praktyk dobrego rozpoczynania uczniowskiej przygody.  Niewłaciwe przygotowanie do lekcji, egzaminu, występu, małżeństwa, rodzicielstwa, służby, wieczności zawsze pachnie... porażką. Dlatego warto wiedzieć JAK? A mądrzy ludzie uczą się na... cudzych błędach.

Kilka zdań od Nathana:
Wielu liderów w Kościołach wywodzi się ze środowisk, w których nigdy w świadomy sposób nie była prowadzona w uczniostwie. A przecież każdy chrześcijanin jest powołany do czynienia uczniami. Jak my, jako liderzy w Kościele, mamy wejść w rolę czyniącego uczniami i efektywnie prowadzić innych w procesie uczniostwa, kiedy czujemy się nieodpowiedni do tej roli albo niewyposażeni do prowadzenia innych, a nawet nie znamy zasad jak wybrać osoby, które będziemy prowadzić?
Podczas tej sesji chcemy przekazać Tobie konkretne zasady, które znaleźć można w postępowaniu Jezusa w czasie Jego ziemskiej służby i rzucić światło na Twoją rolę jako czyniącego uczniami. Podzielimy się także metodami, którymi wybieramy uczniów do naszych grup, a które pozwalają na bardziej efektywną pracę z uczniami, w życie których inwestujemy nasze życie.

Prowadzą Nathan Berry i Andrzej Bajeński.