mProfi.pl jest platformą komunikacyjną pozwalającą użytkownikom na samodzielne konfigurowanie usług opartych o wiadomości tekstowe i głosowe oraz na automatyczną rejestrację odbiorców. Dzięki prostej obsłudze, wszechstronnemu dostępowi oraz możliwościom wielokanałowej i dwukierunkowej komunikacji znajduje ona wiele zastosowań w biznesie, usługach, handlu, administracji, opiece medycznej, edukacji i wielu innych.

Usługa realizowana jest przez Materna Communications (nr ew. UKE 9934), działającą w ramach międzynarodowej Grupy MATERNA - jednego z największych europejskich dostawców usług telekomunikacyjnych oraz producentów oprogramowania, który zatrudnia ponad 1800 osób w centrali mieszczącej się w Dortmundzie oraz w wielu oddziałach w Europie.

mProfi.pl oferuje m.in. wysyłkę wiadomości SMS, MMS oraz głosowych na skalę masową. Materna Communications tworzy też aplikacje dedykowane na platformy iOS i Android, a także przygotowuje kompleksowe systemy teleinformatyczne dostosowane do wymagań i potrzeb Klientów.